12 квітня 2024 у Львівськму муніципальному мистецькому центрі відкривалася виставка скульптур ужгородського художника Олега Путрашика.
Олег працює на Закарпатті у майстерні мистецького обєднання «ШПОР», яка зараз виконує волонтерську роботу для фронту. Тут поруч із мистецькими творами скульптор виготовляє металеві предмети для окопного побуту та боротьби українського війська.
Скульптури, експоновані у Львові, Олег Путрашик ділить на два періоди, які створювались під час війни:
“2014-2022 роки — твори, які відображені на переживаннях та спробі зазирнути всередину і переосмислити себе в навколишньому світі. Окремою серією в цей період є «Метаморфози як незворотній процес». Він передбачає глибоке перетворення будови організму в ході індивідуального розвитку.
2022-2024 роки — створення цих робіт є реакцією на повномасштабне вторгнення. Серія «Зброя» звертає увагу на те, як експансія та засилля російської культури впливає і руйнує, століттями намагаючись витіснити та знищити українську. Російську культуру я розглядаю як дуже потужну зброю, яка нас вбиває.”







